A młodzież z USP już po 3 wymianie międzynarodowej

Rowne_NS_1Na zaproszenie Komendy OHP w Zielonej Górze, na początku lipca, 8 osób z Ukraińsko-Polskigo Sojuszu im. Tomasza Padury w Równym wyjechało do Nowej Soli aby przez tydzień uczyć się tam tajników wiedzy z dziedziny fryzjerstwa i gastronomii.

Rowne_NS_4Rowne_NS_2 Rowne_NS_8To z kolei już po raz 3 w tym roku młodzież z UPS wzięła udział w wymianach międzynarodowych.

W ramach programu „Erasmus+”, pod hasłem „Nowe Kwalifikacje – Nowe Perspektywy”  wraz z Litwinami, Słowakami i Polakami młodzież miała okazję uczyć czesania a la Tymoszenko, gotować litewski chłodnik czy robić polskie schabowe.

Spotkanie służyło oczywiście nie tylko opanowaniu umiejętności kucharza czy fryzjera, ale także zabawie i nauce języka.

Na koniec wymiany opracowano  czterojęzyczny słownik fryzjersko-gastronomiczny, a efekty swojej pracy młodzież przywiozła do domów  „na głowach” w postaci fryzur lub wypróbowała na kolacji podczas imprezy podsumowującej projekt.

 

Nauczycielka języka polskiego
Ewa Mańkowska

Punkt nauczania języka polskiego przy Organizacji Pozarządowej „Ukraińsko-Polski Sojusz imienia Tomasza Padury” w Równym jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Rowne_NS_3 Rowne_NS_6 Rowne_NS_5 Rowne_NS_7


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.” wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: