Zajęcia z języka polskiego przy Towarzystwie Sztuki Polskiej „Barwy kresowe” w Łucku

Luck_Barwy Kresowe_7Od 13 września rozpoczęły się zajęcia w szkole polskiej przy Towarzystwie Sztuki Polskiej „Barwy Kresowe” w Łucku na Wołyniu.

Zajęcia z języka polskiego w szkole polskiej przy Towarzystwie Sztuki Polskiej „Barwy Kresowe” są prowadzone w czterech grupach. W jednej grupie uczą się dzieci młodsze – w wieku do ośmiu lat. Są dwie grupy dla dzieci od dziesięciu do dwunastu lat. W starszej grupie język polski zgłębiają uczniowie w wieku 15-17 lat.

Oprócz języka polskiego chętni mogą uczęszczać na zajęcia muzyczne. Przy szkole działa zespół wokalno-instrumentalny „Jaskółeczki”, który aktualnie przygotowuje się do występu na rozpoczęcie roku szkolnego pt. „Nasza szkoła jest wesoła”.

Nauczycielka języka polskiego
Juliana Łukacz

Punkt nauczania języka polskiego przy Towarzystwie sztuki polskiej „Barwy Kresowe” w Łucku jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Luck_Barwy Kresowe_6

Luck_Barwy Kresowe_4

Luck_Barwy Kresowe_3

Luck_Barwy Kresowe_2

Luck_Barwy Kresowe_1

_______________________________________________________________

logotypMSZ_A_kolorProjekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

wolnoscDemokracja_finalneLogo_jpg_ciete

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: