XV Dzień Papieski w Kowlu – I Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II

Kowel_KJP_816 października b. r. w Szkole Polskiej w Kowlu odbył się I Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Pomysłodawcą i bezpośrednim organizatorem Konkursu jest nauczyciel delegowany do pracy dydaktycznej do Kowla przez ORPEG – p. Wiesław Pisarski.

Kowel_KJP_9“Nie lękajcie się być świętymi”
św. Jan Paweł II

Kowel_KJP_1Kowel_KJP_7 Kowel_KJP_2Niektórzy z nas pamiętają jak wzruszyła się p. Dorota Dmuchowska – konsul RP w Łucku w zeszłym roku słuchając naszych opowieści w wierszach i piosenkach o Janie Pawle II. W tym roku nauczyciel w Szkole Polskiej w Kowlu postanowił poszerzyć wiedzę o Karolu Wojtyle, najwybitniejszym człowieku jaki polska ziemia wydała w swoich dziejach i 16 października zorganizował I Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II.

W konkursie wzięło udział tylko 9 uczniów, ale widać było, że czytali i oglądali różne filmy o Papieżu – Polaku. Na początku nauczyciel omówił dwie myśli: “Bogatym jest ten, nie kto posiada, ale ten kto rozdaje” oraz: „Nie lękajcie się być świętymi”.

Potem każdy odpowiadał na pytania na różnym poziomie za rуżną liczbę punktów. Jeśli ktoś nie znał odpowiedzi na pytanie, zgłaszał się inny uczestnik. Jeśli odpowiedział, dostawał punkty, jeśli odpowiedział źle, odejmowało mu się punkty.

Walka była emocjonująca do samego końca konkurs wygrała jednym punktem Alona Żukowska przed Anna Myroniuk, trzecie miejsce zdobyła Ludmiła Denysiuk. Wyróżnienie zdobyli: Alina Swinczuk, Maksym Naumczyk i Anton Herka. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy. Oprуcz tego mieli wielka satysfakcje z uzyskania nowej wiedzy.

Uczniom podobał się sposób przeprowadzenia konkursu i prosili o następny tego rodzaju.

Kowel_KJP_6

Nauczyciel języka polskiego (ORPEG)
Wiesław Pisarski

Punkt nauczania przy Towarzystwie Kultury Polskiej w Kowlu jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

 

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: