Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Polskiej Mniejszości Narodowej w Stryju

Stryj_16 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Polskiej Mniejszości Narodowej w Stryju. 

Nadszedł wrzesień, a z nim nowy rok szkolny. I chociaż wciąż letnia pogoda, a słońce zaprasza do spacerów, my czekamy na powrót do szkoły. Chcemy znów zasiąść w swoich ławkach, spotykać się z kolegami, nauczycielami i wspólnie uczyć się języka polskiego.

 

Stryj_9Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Polskiej Mniejszości Narodowej w Stryju odbyło się 6 września o godzinie dziesiątej. Jak każdego roku, zgromadziliśmy się na placu szkolnym, gdzie bardzo serdecznie przywitała nas pani Dyrektor. Przedstawiliśmy część artystyczną, na którą złożyły się wiersze i piosenki. Szczególnie ciepło przyjęliśmy naszych młodszych kolegów, którzy w tym roku rozpoczynają naukę. Pierwszaki otrzymały czasopismo „Promyczek dobra”.

 

Stryj_3W uroczystości uczestniczył również ksiądz proboszcz Wojciech Bukowiec, który wszystkim życzył owocnej nauki, dał nam błogosławieństwo na ten nowy rok. Pani Dyrektor wręczyła podziękowania i dyplomy rodzicom, którzy w ubiegłym roku szkolnym byli bardzo zaangażowani w życie szkoły. Nagrody otrzymali też uczniowie, którzy wyróżnili się aktywnością, brali udział w konkursach, byli wolontariuszami w czasie wakacji i chętnie poświęcali swój wolny czas zajęciom społecznym.

 

Rozpoczynamy ten nowy rok z silnym postanowieniem, że będziemy się pilnie uczyć, a zapału do pracy wystarczy nam aż do wakacji.

 

Nauczycielka języka polskiego /ORPEG/
Bożena Dąbrowska

 

Szkoła jest objęta opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”.Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.

Stryj_8

Stryj_7

Stryj_5

Stryj_6

Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

logotypMSZ_A_kolor

wolnoscDemokracja_finalneLogo_jpg_ciete

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: