“Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz ty!” – jest podręcznik dla szkół sobotnio – niedzielnych!

Luck_PDR_117 października przedstawiciele Fundacji Wolność i Demokracja zaprezentowali w Łucku nauczycielom nowy, pachnący farbą drukarską podręcznik do nauki języka polskiego „Raz, dwa, trzy i po polsku mówisz ty!”.

Podręcznik został objęty redakcją metodyczną i programową Piotra Kajaka, autorstwa Katarzyny Kołak, Małgorzaty Malinowskiej, Anny Rabczuk, Doroty Zackiewicz z ilustracjami Marty Zabłockiej. Podręcznik, wydrukowany we Lwowie jest przeznaczony do nauki  w szkołach sobotnio – niedzielnych na Ukrainie.

Luck_PDR_2Autorzy przedstawili cele, które przyświecały im w pisaniu podręcznika, przedstawili przykładowe lekcje, opowiedzieli o kartach pracy, które można ściągać ze strony internetowej i prosili nauczycieli, którzy będą z nich korzystali o rzeczowe uwagi.

Pani Julia Saweliewa – koordynator projektów Fundacji WiD zachęcała do kontaktowania się z różnych sprawach z Fundacją, a Jerzy Kowalewski odpowiadał na pytania metodyczne nauczycieli z łuckiego okręgu konsularnego.

Obecna na spotkanie Konsul Generalny Beata Brzywczy dziękowała twórcom podręcznika i Luck_PDR_3życzyła wszystkim i sobie ciągłego podnoszenia poziomu nauczania na Ukrainie, by nie tylko był to kurs języka, ale język zanurzony w kulturze i literaturze polskiej, by dzieci i dorośli uczący się naszego ojczystego języka.

Przedstawiciele szkół sobotnio niedzielnych otrzymali darmowe zestawy podręczników w różnej ilości egzemplarzy w zależności od  tego, ilu maja uczniów w swoich szkołach.

Nauczyciel języka polskiego (ORPEG)
Wiesław Pisarski


logotypMSZ_315x222Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2015 r.”wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: