Polska Sobotnia Szkoła w Husiatyniu na Podolu

Husiatyn_4Od 1 września rozpoczęły się zajęcia w Polskiej Sobotniej Szkole przy Nadzbruczanskim Towarzystwie Kultury i Języka Polskiego w Husiatyniu na Podolu. Zajęcia również są  prowadzone w  punktach nauczania języka polskiego w miastach Chorostków i Terebowla.

Polska Sobotnia Szkoła i punkty nauczania przy Towarzystwie Kultury i Języka Polskiego w Husiatyniu są objęte opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowanej w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”.

Dziękując Fundacji Wolność i Demokracja za dofinansowanie, Polska Sobotnia Szkoła jest jedną z najlepszych szkół w rejonie. Dzięki wsparciu zakupiono nowe szkolne meble, interaktywne tablice, podręczniki, a wśród uczniów naszej szkoły jeszcze bardziej wzrosło zainteresowane nauką języka polskiego i poznaniem kultury polskiej. Każdy z uczniów chlubi się swoją szkołą i jest dumny z tego że jest jej uczestnikiem.

Szkolne lekcje są prowadzone według programu opracowanego przez Centrum Nauczania Języka i Kultury Polskiej w Drohobyczu. Ten program jest zatwierdzony Ministerstwem Edukacji Ukrainy. Najważniejsze przedmioty w szkole to – język polski, historia Polski i muzyka.

Teraz w szkole trwają przygotowania do Święta Niepodległości Polski. Z okazji uroczystości będzie przeprowadzony Konkurs poezji i rysunku pt. „Którą widzę Polskę”.

24 grudnia jest zaplanowany wyjazd dzieci do Krakowa, aby razem w Polsce cieszyć się świętami Bożego Narodzenia.

Plany na przyszły 2015 rok też są bardzo ambitne – kalendarz Polskiej Sobotniej Szkoły w Husiatyniu przepełniony masą ważnych wydarzeń i uroczystości.

Prezes Nadzbruczanskiego Towarzystwa Kultury i Języka Polskiego
Jan Piejko

Husiatyn_1

Husiatyn_2Husiatyn_3

Husiatyn_5

_____________________________________________________________

logotypMSZ_A_kolorProjekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

wolnoscDemokracja_finalneLogo_jpg_ciete

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: