Nowele polskie 8

Dokładnie za miesiąc 7 września 2019 Prezydent Polski Andrzej Duda z Małżonką zapraszają Polaków na całym świecie do  wspólnego Narodowego Czytania  noweli polskich.

My również serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w 8 edycji Czytania Narodowego i aby ułatwić Państwu dotarcie do tekstów Fundacja Wolność i Demokracja w ramach projektu „Wielka Polska Rodzina” współfinansowanego ze środków Senatu Rzeczypospolitej Polskiej  w ramach opieki na d Polonia i Polakami za granicą  proponuje Państwu publikację przygotowaną przez nas publikację zawierającą 8 wybranych przez Parę Prezydencką noweli.

 

Książki te zostaną wysłane do podmiotów, które zgłosiły się do Fundacji Wolność i Demokracja w ramach realizowanego projektu.

Pozostałych Państwa zachęcamy do składania wniosków do projektu na rok 2020 i proponujemy do pobrania wersję elektroniczną publikacji, którą można pobrać klikając poniższy link :

Nowele Polskie 8 

Zachęcamy Państwa do rejestracji udziału w Czytaniu Narodowym 2019 na stronie Kancelarii Prezydenta RP.

Uczestnictwo zgłaszać mogą m.in. szkoły, biblioteki i wszystkie inne instytucje, które chciałyby przeprowadzić akcję w swoich miejscowościach.

Podmioty zarejestrowane otrzymają dodatkowo z Kancelarii Prezydenta pieczęć Narodowego Czytania.

Dla wszystkich zainteresowanych udziałem w Narodowym Czytaniu przygotowany został formularz zgłoszeniowy  www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2019/uczestnicy-akcji/zgloszenie.html

 

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru ośmiu z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta.

 

 

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: