„Ja-LIDER”. KUŹNIA LIDERÓW Z PRAWDZIWEGO ZDARZENIA (cz. II)

Lider15_II_4Z 15 po 27 czerwca 2015 r. 49 młodych liderów polonijnych z Ukrainy, na zaproszenie Fundacji Wolność i Demokracja, wzięli udział w Warsztatach dla animatorów środowisk polskich za granicą. 

Ciąg dalszy… WARSZAWA!

Lider15_II_9 Lider15_II_5 Lider15_II_6 Lider15_II_8 Lider15_II_7 Lider15_II_1Lider15_21Trzy ostatnie dni projektu – 25-27 czerwca – uczestnicy warsztatów kuźni liderów spędzili w Warszawie. W Stolicy, jednym z pierwszych punktów programu było zwiedzanie Sejmu RP.

Także, w sposób szczególny, młodzieży spodobało się wyjście do Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, lekcja historii w Zamku Królewskim. W piątek po południu młodzież z Ukrainy spacerowała Starym Miastem.

W sobotni poranek – ostatniego dnia Warsztatów dla animatorów środowisk polskich – młodzież pożegnalnym wzrokiem objęła widok Stolicy z tarasu widokowego Pałacu  Kultury i Nauki. Warto zaznaczyć, że widok miasta z wysokości 114 metrów nad ziemią sprawiła na Liderów niezapomniane wrażenie.

Na pożegnanie, Koordynator projektu Pani Julia Savelieva w imieniu Fundacji Wolność i Demokracja, wręczyła uczestnikom projektu dyplomy ukończenia Warsztatów dla animatorów środowisk polskich za granicą „Ja – LIDER”.

Oprócz dyplomów uczestnika były rozdane dyplomy i nagrody za zwycięstwo w konkursie na najlepszy projekt. Bazując na zdobytej wiedze i praktycznej umiejętności pisania projektów, uczestnicy mieli za zadanie stworzyć własny projekt społeczny przeznaczony do zrealizowania we środowiskach polonijnych. Oceniane były m.in., oryginalność pomysłu, podział obowiązków, harmonogram działania, zrobienie precyzyjnego budżetu. Zdaniem Jury, wśród 9 zespołów, najlepszym pomysłem był projekt uczestników z Odessy. Drugie miejsce rozdzielili pomiędzy sobą grupy Liderów z Szepietówki i Żytomierza. Trzecie miejsce, zajęła młodzież z Chmielnickiego i Beresteczka-Drohobycza.

Na sam koniec, Koordynator projektu, jeszcze raz skierowała serdeczne słowa zachęty i życzeń do uczestników:

„Życzę Wam wszystkim abyście się aktywnie włączali w działanie na rzecz Polonii na Ukrainie. Życzę sukcesów w realizowaniu własnych pomysłów liderskich. I, co jest najważniejsze: pamiętajcie, że Wy wszyscy i każdy z osobna jest nadzwyczajną i niepowtarzalną utalentowaną osobowością! Rozwijajcie siebie i pracujecie nad najważniejszym projektem którym jest Wasze życie!”

Oleksandr Saveliev

Lider15_22


logo_ministerstwowolnoscDemokracja_315x98Projekt  „Ja – LIDER. Warsztaty dla animatorów środowisk polskich za granicą”, finansowany ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach konkursu „Wspieranie oświaty polonijnej z z zakresu doskonalenia zawodowego nauczycieli oraz organizowania kolonii i innych form wypoczynku dzieci i młodzieży”.

 

 

 

 

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: