FILM „11 LISTOPADA” – Lekcją historii przed Świętem Niepodległości Polski w Zdołbunowie

Zdolbunow_11.11_1_17 listopada uczniowie uczęszczający na zajęcia z Języka Polskiego przy Kulturalno – Oświatowym Centrum im. T. Czackiego w Zdołbunowie oglądali film „11 LISTOPADA”.

Ten film jest dziełem młodego reżysera Kamila Kulczyckiego, który tragicznie zginął w wieku 24 lat pod czas jednej ze swoich podróży.

Pokaz filmu odbywał się w ramach Tygodnia Patriotycznego 2014, organizowanym przez Harcerski Hufiec „Wołyń” we współpracy z KOC im. T. Czackiego. Przedsięwzięcie miało miejsce w Zdołbunowskiej bibliotece powiatowej. Zdolbunow_1Zdolbunow_2 Zdolbunow_3Na film byli zaproszeni nie tylko uczniowie i harcerzy, ale także i wszystkie dzieci które uczęszczają do biblioteki.

Film „11 LISTOPADA” jest nagrany na prawdziwych faktach, opowiadających historię harcerzy z miejscowości Zielonka, koło Warszawy. Byli to młode ludzie, którzy bardzo lubili swoją Ojczyznę, i żeby jakoś podkreślić to, w Święto Niepodległości wywiesili plakaty z tekstem „Roty” M. Konopnickiej po całym mieście. Za to byli rozstrzelani w lesie niedaleko Zielonki przez niemieckich żołnierzy, ponieważ w ten czas Polska była pod okupacją niemiecką 1939 roku.

Film jest bardzo pouczający, bo uczy nas patriotyzmu i odpowiedzialności.

Po zakończeniu filmu wszyscy wracali skupieni i zamyśleni.

Punkt nauczania przy Rowieńskiej organizacji obwodowej „Kulturalno – Oswiatowe centrum im. Tadeusza Czackiego” w Zdołbunowie jest objęty opieką merytoryczna i finansową Fundacji Wolność i Demokracja, realizowaną w ramach projektu “Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie”. Celem projektu jest podniesienie poziomu nauczania języka polskiego i wiedzy o Polsce.


logotypMSZ_315x222 Projekt „Biało-czerwone ABC. Program wspierania oświaty polskiej na Ukrainie” jest współfinansowany ze środków finansowych otrzymanych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w ramach konkursu na realizację zadania „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 r.”

wolnoscDemokracja_315x98

Najnowsze aktualności

Jesteśmy na: